Leden v Bílé laňce

Přejeme vám všem pozvolné doznívání doby vánoční a nadějeplný vstup do roku 2018…

V měsíci lednu nás čeká:

Ve čtvrtek 4.1.

Tříkrálová slavnost s pochůzkou-zapojíme se do tříkrálové sbírky pořádané Charitou Česká republika.(My ovšem známe pradávný příběh nikoli jen o třech, nýbrž o sedmi králích…)              

Ve čtvrtek 18.1. od 14h do 17h pořádáme další z řady dnů otevřených vrátek. Budeme rádi, když o něm povíte, komu uznáte za vhodné, zejména pak rodičům, kteří pro své děti prozatím Bílou laňku neobjevili J.

Tentýž čtvrtek (18.1.) zveme všechny amatérské alchymistky a alchymisty z řad rodičů a přátel na Dílnu domácí kosmetiky od 16h (zájem hlaste předem na náš laňkový mail kvůli zajištění potřebného množství materiálu na tvoření.

Tématem, které se nás dotkne je rodina, pospolitost lidí, solidárnost s ostatními. Ode dávna v tomto nejchladnějším období lidé trávili nejvíc času spolu, v rodinném kruhu, zabývali se společně pracemi, při kterých se sešli sousedé pěkně u kamen a zároveň se zpívalo a vyprávělo….

Budeme myslet též na zvěř a ptáky, jak se s nimi rozdělit o jídlo, kde vlastně teď jsou a jak jim je….   V přírodě začíná doba prvních námluv….

Ještě připomenutí vzhledem ke kolísajícímu počasí. Pokud se teploty pohybují kolem +5°C a je vlhko a třeba ještě větrno, bývá pocitově chladněji než při mrazivém počasí. Prosíme proto, aby vaše děti měly k dispozici opravdu dostatek vrstev oblečení (kdyžtak není problém odložit) a též dost náhradního oblečení pro případ provlhnutí.

Krásné dny přeje za Bílou laňku

Tereza Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *