Únor v Bílé laňce

Vážení a milí rodiče!

S přáním co nejpevnějšího zdraví celým vašim rodinám (myslím, že v tomto období je to obzvláště třeba) posíláme výhled na dění v Bílé laňce a okolo ní na měsíc únor.

1.Slavnosti

Ve čtvrtek 1.2. oslavíme s dětmi dnes trochu opomíjený svátek Hromnic (po keltsku Imbolc)-svátek světel a svící, který půlí čas mezi zimním slunovratem a jarní rovnodenností. Lidé slavili příchod první bouřky jako symbol oplodnění Země a pokyn k první orbě. Někdy byl označován též za svátek mléka, protože se začala rodit první jehňata a kozlata.

V sobotu 10.2. jste zváni obcí Třebotov na Masopustní veselí (ve 14h před kostelem). Krom jídla a pití bývá dosti „výživný“ a vtipný program s jednotlivými zastaveními po celé vsi.

Ve čtvrtek 15.2. si pak uděláme další z našich laňkových slavností-tentokrát to bude „Buzení medvěda“ od15h. Součástí bude i divadlo „O koblížkovi“ a snad bude i nějaký ten koblížek (určitě můžete i nějaké přinést J).

2.Prázdniny

V pátek 2.2. držíme spolu se školami pololetní prázdniny– v Laňce zavřeno. Jarní prázdniny jsme sladili s Třebotovem a proběhnou tedy od 19. do 25.2. – též budem mimo provoz.

3.Hygienické  potřeby na nové pololetí

Prosíme rodiče každého dítěte o zakoupení následujících potřeb pro společné užívání všemi dětmi:

1 balení toaletního papíru, 1 balení papírových kapesníků, 1 role papírových utěrek, 1 mýdlo, 1 balení vlhčených ubrousků

4.Příspěvek na výtvarný materiál

Dále prosíme o příspěvek 200Kč na dítě na výtvarný materiál pro druhé pololetí (těm, kteří již přispěli děkujeme, ostatním děkujeme předem!)

5.web

Všechny tyto informace naleznete i na laňkovém webu: www.bilalanka.cz  v oddělení „aktuality“- „sdělení rodičům“. Připomínáme též heslo ke vstupu do této rubriky a též do fotogalerie: Bilalanka(20)

18.1. jsme si užili téměř všemi smysly tvoření domácí kosmetiky. Ohlasy na kvalitu jsou zatím vynikající… těšíme se na příští společné bádání a tvoření!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *